Calificación:
  • 0 voto(s) - 0 Media
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Etiquetas
s ap is empty uuid

AP's uuid is empty
Salut la toti... Deci sa incep asa: folosesc o ALFA AWUS036NH cu ultimul driver si am o optiune sa ma pot conecta la o retea de wifi introducand PIN-ul de la WPS. Si am cateva retele cu WPS activat si la vreo 2 am reusit sa ma conectez prin metoda asta, dar la unele retele (cele cu mac: 8C:0C:A3......) cand vreau sa ma conectez imi zice < AP's uuid is empty, please press "scan" button to scan again! >
Daca cineva ma poate ajuta multumesc......
Responder
Toate discutiile in limba romana si mai ales legate de antene pentru internet wifi si constructia de antene pentru internet wifi le gasesti pe forumul meu, http://www.profesionalesespana.com/foro/index.php
Dar ca discutie generala,fara multe detalii pot sa iti spun si aici ca acest MAC este un pic mai deocheat ca sa zic asa,numai ca de putin timp am inceput sa lucram cu baze de date mai bogate decit pina acum,si detinem pinul si pentru acest MAC.
In afara de WPSPINGenerator 1.9 din slax se mai pot face si alte artificii pentru scoaterea unei parole de la un astfel de AP...chestia cea mai importanta raminind totusi sa ne spui exact daca ai luat seama in ce banda emite acel AP,pentru ca multe emit in 5Ghz,dar multi inca nu si-au dat seama de acest lucru.
Responder

Salto de foro:

Usuarios navegando en este tema: 1 invitado(s)